Monday, October 29, 2012

Cinema City IMAX Praha

V neděli večer jsme byli na novém Bondovi v Cinema City IMAX na Flóře.Začátek 22:20 se mi sice už zdál trochu pozdě, ale říkal jsem si, že film bude trvat kolem dvou hodin a cca v 1:00 se dostanu do postele. Ok.

Rezervoval jsem si lístky na internetu a dle instrukcí dorazil na místo 30 minut předem. Mezi 21:50 a 22:20 nejspíš nebude v obchodním centru moc co dělat, ale nevadí, 15 minut počkáme a pak nás pustí do sálu a pustí nám nějaké reklamy a ukázky.

21:47 jsme dorazili do kina a postavili se do fronty asi čtyř párů k pokladně. Klučinovi to moc nešlo, na řadu jsme se dostali asi 21:53. Oznámil jsem mu číslo naši rezervace a on mi oznámil, že jsme měli přijít nejpozději půl hodiny předem. Systém už naši rezervaci zrušil. Poznamenal jsem, že my jsme půl hodiny předem přišli a že ve slušné společnosti bývá zvykem napsat na web, že rezervace platí do 30 minut předem, ale držet ji o 10-15 minut déle. Nejspíš právě pro případ, že by u pokladny byla fronta. Cinema City slušná společnost zjevně není. Vybrali jsme si jiná místa.

Se zakoupenými lístky jsme asi 5 minut bloumali po Flóře a když jsme se ujistili, že už mají opravdu všude zavřeno, vešli jsme do prostoru kina.

Sál ještě není otevřený, tak čekáme. 22:15 mě napadá, že když vyzvednutí rezervací vyžadují striktně 30 minut předem, nemuseli by s otevřením sálu čekat do 5 minut před začátkem představení.

Čekáme. Čekáme.. Všichni čekáme. Nikdo nic neví, nikdo (nám) nic neříká. Je tu dohromady asi tak 8 míst k sezení. Čekáme do 22:40. Sál se otevírá.

Po usazení předpokládám, že se nám někdo omluví a pustí film. V rohu sálu se skutečně objeví zaměstnanec Cinema City s mikrofonem. Oznamuje nám, kde se nacházíme, kdo to celé sponzoruje, na jaký film jsme přišli a o čem bude (!). Jako hlasatel v televizi. Je 22:45. Vesměs důležité informace, po kterých člověk po 45 minutách přešlapování na místě úplně prahne. Ani slovo omluvy.

Reklamy. Polovina z nich se tváří jako úryvky z filmu s Jamesem Bondem. V reklamě na Heineken dokonce hraje Daniel Craig. Je 22:50. Následují upoutávky.

Film nakonec pustili asi 22:55, tedy 35 minut po avizovaném začátku a víc než hodinu potom, co jsme měli poslední, ale úplně poslední šanci vyzvednout si rezervované vstupenky. Do postele jsem se dostal ve dvě.

Film byl ok.

Většinou chodím do Cinestaru, ale po včerejšku asi určitě začnu chodit raději do Cinema City...
 Mají to skvěle zorganizované a jde jim především o zákazníka.

Labels: , ,

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< Home